Crihel 2 dc

690.00 ден

Изработен од 3-слоен материјал со мека обвивка отпорен на ветер со висока способност за акумулирање топлина
Со еколошка импрегнација
Водоотпорен горен материјал благодарение на третманот BIONIC-FINISH® ECO
Брзо се суши, со способност за регулирање на влажноста
Пријатно меко и топло
Со рефлектирачки елементи
Прилагодлив струк со врвка за влечење
Вграден џеб со патент за клучеви на задната страна
Со брендиран патент YKK
Оптимално вклопување и стабилност на обликот благодарение на влакната LYCRA®
Материјал

Горен материјал: 100% полиестер; поставата: 91% полиестер, 9% еластин (LYCRA®)
Големина