Стегач за рака NGP440

350.00 ден

Благодарение на триаголната подлога внатре, се врши дополнителен притисок на мускулот на раката.
Прилагодливата лента со велкро спречува лизгање и отворање, а затегнатоста може да се прилагоди.
Помага во ублажување на болката предизвикана од повредени мускули на подлактицата.
Благодарение на неговата прилагодлива структура, тој е погоден за секој лакт.
Бидејќи има флексибилен и удобен дизајн, може удобно да се носи под облеката.
Изработен е од неопренови (65%) ткаенина.
Рачно миење во млака вода.