Маица Cep burmai

590.00 ден

*Со заштита од сонце UPF 50+, ултралесните машки маици на CEP ве штитат од штетните УВ зраци. *Совршена за оние топли летни денови, оваа маица што дише речиси изгледа како да не носите ништо! Ракавите ви даваат дополнителна заштита и од сонце и од триење на надлактиците.
*Рамни шевови без шевови за врвна удобност SMART REFLECTIVE технологија за зголемена видливост и безбедност во темница
* Ултралесен материјал со вградена УВ заштита RUCO-RAY SHIELD со SPF 50 Материјал: 90% полиамид, 10% спандекс

Големина