Delta Foam Roller Black

1190.00 ден

 

Опис

Пена ролерот во форма на ролери за пена има флексибилна структура за пилатес и јога почетници.
Направен е од лесно компресирана пена која не ве заморува и не содржи никакви адитиви кои ќе влијаат на вашето здравје.
– Идеален за масажа, тренинг за рамнотежа
– Погоден за домашна или теретана употреба
– Абење и кинење Издржлив, лесен за чистење, лесен материјал
– Не ја расипува својата форма и може да се користи долго време
– Дизајниран да помогне во одржувањето на затегнатоста на меките ткива на долниот дел од телото на нозете, исто така ги релаксира мускулите на долниот дел на грбот, тетивите и истовремено обезбедува проток на крв.
Овој производ има подигната решетка и флексибилна структура специјално дизајнирана за јога, пилатес, фитнес вежби, физиотерапија и рехабилитација.
Технички спецификации
Материјал: ЕВА
Површина: Масажа подвижна точка
Должина: 33cm X 14cm