Burmai3 001

890.00 ден

 

Лесна,ергономска компресивна маица
Исчисти
 

Опис

Compressport TRAIL POSTURAL SS TOP
Специјално дизајнирани за строгите трки на патека, нашата следна генерација на компресија маичка 
Палетата држење на телото е тука за да ви помогне со управувањето со заморот и полнењето гориво,
за да можете да се фокусирате на вашето трчање. 
Мекиот, беспрекорен микрофибер одговара на втора кожа благодарение на новиот Ergo Fit, 
кој го елиминира триењето и брзо ја отстранува потта. Материјалот е исткаен од обоени влакна,
што резултира со подобра издржливост и помала транспарентност. 
Нашата препознатлива технологија за контрола на центрифугирање помага да се одржи коректорското држење,
дури и кога се појавува замор. Оптимизираната терморегулација и 
заштита од топлина ве одржуваат топло кога е ладно и ладно кога не е.
Повисокиот врат додава удобност и заштита ако времето ненадејно се заврти,
додека патентот со целосна должина може да се отвори за дополнителна аерација.
Нашиот прегледан дизајн на ракавите го ослободува пределот на рамената за целосен опсег на движења.

Дополнителни информации

Боја

Брендови

Големина

, , ,