Стегач за глужд PGN 995

350.00 ден

Исчисти
SKU: Недостапно Категории: , , , , ,
 

Опис

Обезбедува компресија (компресија) и поддршка за слаб или напнат глужд.
Тоа помага да се ублажи болката.
Тоа му помага на глуждот брзо да заздрави по повредата.

Големини:
s: 15,6 – 20,6 см
m: 20,6 – 25,7 см
l: 25,7 – 30,8 см
XLarge: 30,8 – 35,9 cm

Мерење на телото (големина): Можете да одлучите која големина е погодна за вас со мерење на обемот на зглобот на глуждот.
Бидејќи има флексибилен и удобен дизајн, може удобно да се носи под облеката.
Лесно се облекува и соблекува бидејќи е флексибилен.
Бидејќи се произведува со отворена петица, нараквицата може да се користи во внатрешноста на чевлите и не го ограничува движењето на одење.
Погоден и за десно и за лево стопало.
Изработен е од неопренови (80%) ткаенина.
Рачно миење во млака вода.

Извршена е единечна / 1 пратка.

Дополнителни информации

Големина

,