Машка маица burmai1

890.00 ден

Исчисти
 

Опис

Compressport Triathlon постурална маица со кратки ракави е лесна и работи како втора кожа за да обезбеди вентилација со високи перформанси, потпора за држење и вградени џебови за трчање. Нуди максимална удобност и вклучува вградена потпора за држење за да помогне да се одржат рамената исправени и јадрото зафатено за време на вежбањето. Има неколку џебови на задната страна за чување храна и вашите лични работи.

Карактеристики:
– Совршен анатомски рез
– Специфични задни џебови за триатлон со лесен пристап
– Состав: 94% полиамид, 4% еластан, 2% полиестер
– Тежина: 122 g

Дополнителни информации

Големина

, ,