ПОПУСТ

Машка маица burmai1

623.00 ден 890.00 ден

Новата генерација на Tri Postural Shirt е наполнета со детали за да можете да се фокусирате на моќта и на вашите конкуренти.

Ткаенината од 2021 година на оваа триатлон маичка Compressport е мека, пријатна и брзо се суши, отстранувајќи ги петите и потта. Може да се отвори половина патент за дополнителна вентилација

Постурална потпора интегрирана во грбот и абдоминалната област, овозможувајќи да се држат рамената исправени и непријатно држење дури и во случај на замор.
Оптимална терморегулација и топлинска заштита благодарение на специфичната ткаенина од микрофибер, која ве одржува ладни кога е топло и топло кога е ладно.
Ергономски и вграден крој за оптимална аеродинамика и удобност, целосно интегрирани џебови за носење исхрана и лични предмети.

КОРИСТЕТЕ

Возење велосипед
Триатлон
Трка

Големина

, , ,